Dzieci z Bullerbyn książka

Czego uczy książka Dzieci z Bullerbyn?

„Dzieci z Bullerbyn” to niezwykle popularna książka dla dzieci, która przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym maluchom. Przedstawia ona życie sześciu przyjaciół, którzy każdego dnia przeżywają nowe przygody. Jedno jest pewne – od tej lektury ciężko się oderwać. Nie bez powodu omawiany tytuł jest ze wzruszeniem wspominany przez wiele osób dorosłych. Zastanawiasz się, czego można się z niego nauczyć? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Rola przyjaźni

„Dzieci z Bullerbyn” to książka, która w niebanalny sposób przedstawia rolę przyjaźni w życiu każdego człowieka. Coraz więcej dzieci rezygnuje z podtrzymywania znajomości na rzecz gier komputerowych lub bajek w TV. To wielki błąd! Każda znajomość musi być pielęgnowana, gdyż tylko wtedy stanie się wartościowa. Omawiana książka pobudza wyobraźnię, dzięki czemu czytelnik ma ochotę wcielić się w ulubioną postać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to pierwszy krok do wprowadzenia ważnych zmian w życiu.

Miłość do przyrody

„Dzieci z Bullerbyn” opisuje przygody smyków zamieszkujących niewielką szwedzką wioskę. Pomimo tego, że nie posiadają one szeregu nowoczesnych gadżetów oraz innych rozrywek, to czują się w pełni szczęśliwe. To najlepszy dowód na to, że nie potrzeba wiele, aby osiągnąć spełnienie. Problemem może okazać się jednak dostrzeganie małych radości, które towarzyszą nam niemal każdego dnia. Prezentowana książka uczy również miłości do zwierząt oraz otaczającej nas przyrody.

Wzajemny szacunek

Okazywana książka powinna trafić w ręce każdego malucha, który ma problemy z okazywaniem szacunku. Dziecko może zrozumieć, że nagana za złe zachowanie jest zupełnie normalna. Kara stanowi konsekwencję świadomie popełnianych błędów. Praca nad swoimi słabościami pozwala poprawić relację międzyludzkie. Brak szacunku może sprawić, że wyrządzimy komuś wielką krzywdę. Czasami nawet pozornie niegroźne słowa okazują się powodem wielu negatywnych emocji. Smyk musi uczyć się odpowiedzialności za swoje czyny już od najmłodszych lat.