układanki lewopółkulowe

Prawidłowy rozwój dziecka od najmłodszych lat a gry?

Nie od dzisiaj wiadomo że dziecko do prawidłowego rozwoju intelektualnego potrzebuje odpowiednich bodźców w postaci zadań, zajęć, bądź gier. Stymulanty tego rodzaju pozwalają szybkiej przyswajać informacje, uczyć się nowych rzeczy, a także wspomaga umiejętności poznawcze. Jeżeli chcemy aby nasze dziecko efektywniej przyswajało informacje powinniśmy zapewnić mu zajęcia angażujące obie półkule mózgu.

Jak zapewnić dziecku jego prawidłowy rozwój?

Zabawy w rysowanie, malowanie, układanie z kloców pozwolą wpływać pozytywnie na prawą półkulę odpowiedzialną za kreatywność i wyobraźnie. Nie należy zaniedbywać również lewej półkuli która jest ważna w procesach logicznego myślenia kojarzenia faktów i umiejętności porównywania. Aby rozwijać w dziecku logiczną stronę powinniśmy zakupić specjalne gry i układanki lewopółkulowe. Zestaw tego rodzaju układanego stworzony jest z myślą o wymuszeniu na dziecku analizowania prostych wzorów, układania i dopasowywania wzorców a także zabawy w naśladowanie. Taka forma aktywności dla dziecka może być bardzo ciekawa a regularnie praktykowana pomoże w rozwijaniu analitycznego spojrzenia na otaczający świat. 

Skąd zakupić układanki lewopółkulowe?

Przy zakupie układanek lewopółkulowych tego rodzaju warto kierować się wydawcom który zaprojektował i wypuścił dany tytuł (sprawdź tutaj). Warto jest korzystać głównie z gier i układanek zaprojektowanych i wydanych przez pedagogów, psychologów i lekarzy, którzy posiadają największa wiedze w zakresie rozwoju młodego człowieka. Przy zakupie warto zwrócić uwagę jakimi badaniami kierowali się twórcy. Odpowiedni reaserch pozwoli dokonać najbardziej odpowiedniego wyboru dostosowanego jednocześnie do efektów których oczekujemy. Zakup tego rodzaju tytułów może być najrozsądniejszy za pośrednictwem wszelkiego rodzaju sklepów internetowych. 

Dlaczego gry i układanki sprawdzają się lepiej niż klasyczna nauka?

Jako ludzie lubimy rozrywkę i wszystko co związane z pozytywnym spędzaniem czasu i odczuwaniem przyjemności. Największa efektywność w nauce, zapamiętywaniu, rozumieniu mamy właśnie w momentach kiedy dobrze się bawimy, Gry logiczne, układanki etc. sprawiają że dziecko nie ma poczucia przymusu i zbędnej wymuszonej aktywności dlatego też chętniej i z większą ciekawością podchodzi do takich czynności. Kluczem w uzyskaniu wysokich efektów jest w tym przypadku brak negatywnych konotacji między grą samym procesem nauki. Gry z zasady będą dla dziecka znacznie przyjemniejszą formą spędzenia czasu niż czysta nauka czy surowe przykłady i proste ćwiczenia logiczne. 

Jak przekonać dziecko do wykorzystywania układanek lewopółkulowych?

Dziecko jest człowiekiem takim jakimi jesteśmy my i bardzo często do zaangażowania go w jakąś czynność wystarczy samo towarzyszenie w niej. Jeżeli dodatkowo przy tej czynności będziemy się razem z nim dobrze bawić to dziecko zapamięta bardzo szybko pozytywne emocje wynikające z uczestnictwa w tej czynności i samo będzie chciało je wielokrotnie powtarzać. W ten sposób wyrobimy w młodym człowieku nawyk który poskutkuje wysoką efektywnością i szybkim rozwojem. 

Przykładowe układanki lewopółkulowe 

W przypadku gier i układanek logicznych bazują one na analizowaniu i naśladowaniu pewnych schematów które są powszechnie znane nam dorosłym np. internetowych testów IQ. Przykładem układanki lewopółkulowej może być układanie wzorów przez opiekuna z różnokolorowych kwadratów i prośba o powtórzenie tego typu wzoru przez dziecko. Zabawy tego rodzaju projektowane są z myślą również o dzieciach narażonych na przypadłości neurologiczne aby pomóc w efektywnym rozwoju.