księgarnia edukacyjna

Czym jest księgarnia edukacyjna? Kategorie sprzedawanych produktów

Niewiele osób słyszało o księgarniach edukacyjnych. Nie są one tak popularne, jak ich odpowiedniki, w których zakupić można beletrystykę, poradniki, biografie, czy inne książki skierowane do szerokiego grona odbiorców. Grupą docelową księgarni edukacyjnych są natomiast dzieci, ich rodzice i pracujący z dziećmi specjaliści. Jakie kategorie produktów można znaleźć takich sklepach? 

Kategorie produktów oferowanych w księgarniach edukacyjnych

Mimo iż nie można w nich znaleźć książek, jakie większość osób kojarzy z wystaw i sklepowych półek, ich oferta jest nie mniej szeroka i bogata. Skorzystają z niej przede wszystkim nauczyciele różnych dziedzin, psycholodzy, fizjoterapeuci, logopedzi, czy pedagodzy. Również rodzice mogą obejrzeć ofertę księgarni edukacyjnych, gdyż nie zawiera ona jedynie książek naukowych. Mnóstwo jest w niej gier i zabaw, w które wspólnie mogą grać rodzice z dziećmi, ćwicząc jednocześnie określone zdolności u swoich pociech.

Logopedia

Ta kategoria produktów znajdujących się w ofercie księgarni edukacyjnej skierowana jest do logopedów i rodziców, którzy na własną rękę chcą z dzieckiem ćwiczyć wymowę różnych głosek. Należą do niej różnorodne gry słowne, które pomagają dzieciom wytrenować swój aparat mowy, tak aby zniwelować wady wymowy i polepszyć artykulację oraz jakość wypowiadanych słów. Znajdują się tam zarówno pozycje specjalistyczne, z których skorzystają logopedzi w obrębie swoich gabinetów, jak i uniwersalne gry w postaci, przykładowo, historyjek słownych, z których skorzystać może każdy rodzic.

https://www.eduksiegarnia.pl

Gry wzmacniające pamięć i procesy uczenia

Dzięki zabawom z tej kategorii wzmocniona zostanie pamięć dziecka oraz zdolność do przyswajania nowych informacji. Należą do niej między innymi różne zeszyty ćwiczeń zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie rozwijać umiejętności dziecka w danym obszarze.

Ćwiczenia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu

Ta kategoria jest skierowana dla rodziców dzieci borykających się z dysleksją i dysortografią oraz dla specjalistów, którzy z nimi pracują. Są to najczęściej zestawy ćwiczeń pomagające w rozwinięciu umiejętności poprawnego pisania i czytania ze zrozumieniem bez gubienia sensu tekstu po drodze.

Zestawy dla uczniów

Księgarnie edukacyjne posiadają również w swoim asortymencie całe zestawy podręczników dla uczniów (najczęściej szkół podstawowych, ale również tych nieco starszych) wykazujących potrzebę dodatkowego treningu w zakresie ortografii, logicznego myślenia, czy zdolności matematycznych. Pakiety te zawierają najczęściej 3-4 podręczniki i stanowią zestawy ćwiczeń dla dzieci wykazujących określone potrzeby w danej dziedzinie.

Podręczniki dla nauczycieli

Ta kategoria obejmuje różnorodne materiały pomocne nauczycielom w ich codziennej pracy. Znajdą się wśród nich poradniki z zakresu pracy z uczniami czy rozwiązywaniem konfliktów społecznych. Popularne są tutaj również scenariusze do zajęć z konkretnych przedmiotów, którymi nauczyciele mogą wspomagać się podczas prowadzenia lekcji.

Materiały plastyczne i artystyczne dla dzieci

Artykułami, jakie znaleźć można pośród produktów z tej kategorii, są kolorowanki oraz różnorodne materiały pobudzające pomysłowość i kreatywne myślenie u dzieci. Należą do niej również interesujące zabawy plastyczne, w których dziecko może w pełni wykorzystać swoje zdolności artystyczne. Interesującą pozycją są przykładowo pomysły dla dzieci na ciekawe wykonanie kartek świątecznych i urodzinowych. Produktami, które dobrze odzwierciedlają tę kategorię, są również książki w rodzaju „zadania z rysowania”.