kolorowanka logopedyczna

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – co warto o nim wiedzieć i jak się do niego przygotować?

Egzamin po ósmej klasie z języka angielskiego ma za zadanie sprawdzić i ocenić podstawowe umiejętności uczniów z trzech dziedzin języka – pisania, czytania oraz słuchania. Wynik tego egzaminu jest o tyle ważny, że to właśnie od niego zależy przebieg naszej dalszej nauki oraz dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Aby mieć więc pewność, że egzamin przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a jego wynik będzie wysoki i satysfakcjonujący, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie oraz systematyczną naukę. Jak zrobić to samemu? Na co warto zwrócić uwagę? Kiedy udać się na korepetycje przed egzaminem? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć.

Korepetycje przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego – czy warto?

Indywidualna nauka podczas lekcji z profesjonalnym korepetytorem może bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój naszej wiedzy i umiejętności. Wszystko jednak zależy od naszych chęci oraz zaangażowania. Na korepetycje przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego, najlepiej wybrać się już nawet dwa lata wcześniej – dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że nie zdążymy przerobić wszystkich zagadnień, a nawet będziemy mogli mieć pewność, że zostanie nam trochę czasu na dodatkowe powtórki. 

Szkolenie przygotowywacze do egzaminu, znajdziesz tutaj.

Samodzielna nauka języka w czasie wolnym – punkt obowiązkowy przed egzaminem.

Oprócz aktywnego udziału w korepetycjach z nauczycielem nie należy zapominać o samodzielnej nauce języka w czasie wolnym. Im więcej zadań powtórzeniowych wykonamy, tym mniej zagadnień będzie mogło nas zaskoczyć podczas egzaminu. Dlatego właśnie warto znaleźć w sobie odrobinę chęci i podjąć się tego wyzwania, aby wynik testu był dla nas satysfakcjonujący. Dobrze jest również zainwestować w repetytorium i podręczniki z zadaniami, oraz korzystać z gotowych arkuszy zadań dostępnych w internecie – pozwolą one ćwiczyć swoje dotychczas nabyte umiejętności.